DAILĖS TERAPIJOS STUDIJA » DAILĖS TERAPIJA

Grupinė dailės terapija

Grupinė dailės terapija skirta asmenims siekiantiems geriau suprasti tiek save,  tiek aplinką, grupę, sociumą, labiau pasitikėti savimi, pažinti savo stipriąsias puses, mokytis naujų bendravimo būdų, augti kaip asmenybei.

 

Kaip viskas vyksta? Dailės terapijos procesas susideda iš temos aptarimo/ įvado, proceso ir baigos/aptarimo. Kiekvienas susitikimas turi temą. Tema gali būti asmeninė ar grupės, atsinešta, iškilusi spontaniškai ar pasiūloma terapeuto. Įėjimas parastai trunka nuo 15 min iki 30 min. Procesas trunka apie 1-1,5 val. Užbaigimui aptarimui paliekama bent 10-30 min.

 

Svarbu žinoti tai, jog dailės terapija nėra veiksminga kaip smūginė,  psichoterapijos forma, todėl kaip ir kiekvienam psichoterapiniam procesui vykti reikalingi laikas, pastovumas, saugi erdvė ir santykis, sąveika kuri užsimezga tarp dalyvių. Rekomenduojama 10 susitikimų (1,5-2,5 val., 1k./sav). Pradėjus sesijas, nerekomenduojama jų nutraukti, ar nelankyti dėl nesvarių priežasčių, tuomet tiesiog nėra prasmės tikėtis, pasiekti norimus tikslus, rezultatus. Pastovumas, įsipareigojimas lankyti visus 10 susitikimų yra svarbi sąlyga norimam terapiniam rezultatui pasiekti.

 

Kiekvienoje grupinėje sesijoje  naudojama skirtingi meninės raiškos metodai: piešimas, taškymas, tapymas, lipdymas, spalvinimas, koliažo klijavimas ir kt. bei tie, kurių nori klientas. Klientas gali pasirinkti tiek metodą, tiek priemones ar formą jeigu pats jaučia, kas jam tuo metu reikalinga, kadangi kiekviena dailės priemonė ar raiškos būdas turi skirtingą emocinį užtaisą. Dailės priemones galima skirstyti į labiau galimas kontroliuoti ir tas, kurios mažiau pasiduoda kontrolei, yra nevaldomos, nesilaikančios, išbėgančios. Pavyzdys: pieštukas brėžia kietai, plonai, akvarelė, bėga teka, pastelė tepa ir t.t. Taigi norint, jog jausmas, emocija būtų kuo stipriau, kuo aiškiau išreikšta, kiekvienu atveju ar momentu reikalinga vis skirtingos priemonės ar raiškos būdai. Grupėje aptariama tiek čia ir dabar iškilusi tema, tiek plėtojama ankstesnioji, bei tos dienos tema. Prieš grupinę terapiją rekomenduojama konsultacija, tam kad išsiaiškinti kliento lūkesčius ir apsibrėžti galimus pokyčius, galimybes, susitarti dėl laiko ir reguliarumo.

Kaina: 150 eurų- 10 sesijų.

Grupinė dailės terapija vyksta tik susirinkus nemažiau kaip 4 asmenims.

 

Susisiekite su mumis!